Publiczne Przedszkole w Osieku Nad Notecią

Typ jednostki:

Oferta Publicznego Przedszkola w Osieku nad Notecią

Szanowni Rodzice!
Nasze przedszkole promuje zdrowy i bezpieczny styl życia dla swoich wychowanków. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i współpracę z każdym, kto ma na względzie dobro oraz harmonijny rozwój naszych dzieci.

I. Organizacja przedszkola.
Przedszkole jest czynne od 1 września do 31 sierpnia z przerwą urlopową w terminie ustalonym w porozumieniu z organem prowadzącym, przez pięć dni w tygodniu w godzinach od 7.00 do 16.00. Staramy się dostosować godziny otwarcia placówki do potrzeb rodziców. W okresie wakacji dzieci mogą uczęszczać do przedszkola. W godzinach 8.00 – 13.00 realizowana jest postawa programowa i przedszkole zapewnia wszystkim dzieciom bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę, rodzice wnoszą tylko opłaty za wyżywienie.
Dysponujemy dużym, ogrodem gdzie dzieci spędzają czas na powietrzu z dala od ulicznego hałasu. W ogrodzie dzieci mają do swojej dyspozycji urządzenia do zabaw, zjeżdżalnie, ławeczki, piaskownice.

II. Oferta edukacyjna.
Nauczyciele realizują zadania wychowawczo-dydaktyczne i opiekuńcze w oparciu o programy zgodne z obowiązującą Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego. Naszym celem jest jak najlepsze przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole. Zajęcia w naszym przedszkolu są różnorodne i dostosowane do wieku, zainteresowań i potrzeb dzieci. Nauczyciele stawiają przed dziećmi wysokie, ale dostosowane do ich możliwości zadania, zawsze służą dzieciom pomocą.
Staramy się aby w naszym przedszkolu dzieci poznawały świat wszelkimi zmysłami, by to rozpoznawanie było pełne radości, śpiewu i tańca, nie tylko w sali przedszkolnej, ale także wśród drzew i kwiatów, jesiennych liści i płatków śniegu, w blasku słońca i w obłokach.
Pragniemy aby dzieci nauczyły się wyrażać swoje emocje poprzez tworzenie, a nie niszczenie, by potrafiły nazwać nie nazwane, namalować nie namalowane, wyśpiewać nie wyśpiewane. W naszym przedszkolu dzieci poznają wartość tworzenia.

W przedszkolu odbywają się raz w tygodniu zajęcia z jogi, pod okiem wyspecjalizowanego w tym zakresie instruktora jogi.

III. Zapewniamy:
• kameralną atmosferę i dobrą opiekę, gdyż przedszkole liczy tylko 4 grupy dzieci, liczące do 25 dzieci,
• rodzinną atmosferę, gdzie wszyscy się znają i na co dzień wspólnie uczestniczą w życiu placówki,
• domowe warunki wpływające na szybką aklimatyzację dzieci w przedszkolu,
• obserwację i diagnozę , która przyczynia się do wszechstronnego i pełnego poznania potrzeb i możliwości dzieci w celu optymalnego ich zaspokojenia,
• trzy domowe smaczne posiłki: śniadanie obiad i podwieczorek, które są przygotowane według norm obowiązujących w placówkach żywienia zbiorowego, między posiłkami dzieci otrzymują owoce, warzywa i inne zdrowe przekąski oraz napoje.

IV. Organizujemy liczne wycieczki edukacyjne, zarówno na terenie miejsowości, jak i poza nią.

V. Oferujemy:
• zabawy i turnieje rekreacyjno - sportowe,
• spotkania z interesującymi ludźmi,
• udział dzieci w konkursach, wystawach i występach środowiskowych,
• współpracę ze specjalistami: psycholog, logopeda,pedagog specjalny,
• zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnych metod pracy z dzieckiem,
• spacery i wycieczki piesze pozwalające zwiedzać bliższe i dalsze środowisko przyrodnicze, kulturalne i społeczne,
• bezpłatne zajęcia dodatkowe: język angielski, religia, logopedia,korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia z pedagogiem specjalnym
• bogaty kalendarz wydarzeń wpisanych w tradycję przedszkola:
• Pasowanie na przedszkolaka
• Wróżby Andrzejkowe,
• Spotkanie z Mikołajem,
• Środowiskowy Bal Karnawałowy,
• Dzień Babci i Dziadzia,
• Powitanie Wiosny,
• Marsz Ekologiczny,
• Dzień Dziecka,
• Pożegnanie starszaków,
• teatrzyki w wykonaniu profesjonalnych aktorów,
• zajęcia w bibliotece.

VI. Współpracujemy z instytucjami:
• Policja,
• Ochotnicza Straż Pożarna w Osieku n. Not,
• Straż Miejska w Wyrzysku,
• Gminna Biblioteka Publiczna,
• Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna,
• Sanepid.

VII. Uczestniczymy w realizacji programów ogólnopolskich:
• "Czyste Powietrze wokół nas"- ma na celu przede wszystkim wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. W dalszej perspektywie jest wstępem do asertywnych zachowań dzieci w obronie własnych praw i własnego zdrowia.
• „Moje Dziecko Idzie do Szkoły” - Program edukacyjny „Moje dziecko idzie do szkoły” skierowany jest do dzieci klas pierwszych , klas „0” , ich rodziców i opiekunów. Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia, ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych u dzieci oraz ich przekonanie o słuszności podejmowanych działań profilaktycznych zarówno w domu, jak i w środowisku szkolnym.
• „Kubusiowi Przyjaciele Natury" - to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

Nasza placówka

epuap